Spotkanie Wigilijne dla podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Staninie

Wyświetl stronę jako PDF

Święta Bożego Narodzenia i czas, który je poprzedza jest okresem szczególnym.   To czas radosnego wyczekiwania, czas nadziei i miłości.   W tych dniach kierujemy swe myśli ku naszym rodzinom ale też osobom starszym, samotnym, z niepełnosprawnościami, potrzebującym naszego wsparcia i opieki.   

Z tej okazji w dniu 16 grudnia 2022 r. po raz kolejny zorganizowano spotkanie Wigilijne dla podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Staninie, osób samotnych i seniorów z Gminy Stanin. Wszystkim zgromadzonym Wójt Gminy Stanin Krzysztof Kazana życzył wielu szczęśliwych chwil, nie tylko w ten świąteczny czas, ale i przez cały rok. A także spokoju, zdrowia i aby każdy był doceniany każdego dnia.

Ciepłe słowa do seniorów skierował także Ks. Marek Antonowicz - Proboszcz Parafii w Staninie, a także Pani Zofia Czubek Przewodniczący Rady Gminy w Staninie. Uroczystość uświetniła część artystyczna przedstawiona na wesoło o aktualnej sytuacji zdrowotnej, przygotowana przez Członków Klubu Seniora.

Podczas wigilii nie zabrakło odczytania fragmentu Pisma Świętego,   po którym wszyscy dzielili się opłatkiem i składali sobie wzajemnie życzenia, a później wspólnie kolędowali.

Panowała prawdziwie rodzinna i ciepła atmosfera.  Jak co roku było radośnie i wzruszająco. Ten magiczny czas, pełen ciepła i dobroci, na długo zostanie w naszej pamięci. Bardzo dziękujemy Wszystkim za obecność.  

Dziękujemy także wszystkim, którzy poświęcili swój czas w przygotowanie i uświetnienie wigilii.  
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Poniżej link do nagrania video

https://lukow.tv/artykul/seniorzy-z-gminy-stanin/936077?fbclid=IwAR14wLqeGwdI_SI5e2zS62tIY7J5NhUX84Un-bvBcJftUIWcbGER2-FD4Ys
Jesteśmy, by pomagać

Pomoc społeczna umożliwia przezwyciężanie trudnych sytuacji życiowych tym osobom i rodzinom, które nie są w stanie sami ich pokonać, wykorzystując własne uprawnienia, zasoby i możliwości.

Dowiedz się więcej

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com