Wyświetl stronę jako PDF

W dniu 14.12.2019 r. pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Staninie, jak co roku, zorganizowali spotkanie wigilijne dla osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych  z  Gminy Stanin. W tym roku skorzystaliśmy z zaproszenia mieszkańców wsi Aleksandrów i Wnętrzne aby wigilia  odbyła się w Szkole Podstawowej „Mała Akademia” we Wnętrznem.

Wszystkich przybyłych serdecznie powitała Pani Anna Ostrysz, kierownik GOPS w Staninie. Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Stanin Pan Krzysztof Kazana, Przewodnicząca Rady Gminy Stanin Pani Zofia Czubek,  którzy złożyli wszystkim przybyłym serdeczne świąteczne życzenia.

Po odczytaniu fragmentu Pisma Świętego złożyliśmy sobie wzajemnie życzenia: przede wszystkim zdrowia, oraz powtórnego spotkania się w Nowym 2020 roku. Uczestnicy spotkania zasiedli przy suto zastawionych stołach, na których królowały wigilijne potrawy. Każdy otrzymał symboliczny, słodki upominek przygotowany przez panie z koła gospodyń wiejskich. Uroczystość wigilijną uświetnił występ młodzieży szkolnej ze szkoły  we Wnętrznem  pod kierunkiem Pani Anny Oskroba Suśniak.  Wszyscy uczestnicy wspólnie kolędowali, dzielili się dobrym słowem, a na ich twarzach gościł uśmiech. Cieszymy się bardzo, że panowała prawdziwie rodzinna i ciepła atmosfera.
Jesteśmy, by pomagać

Pomoc społeczna umożliwia przezwyciężanie trudnych sytuacji życiowych tym osobom i rodzinom, które nie są w stanie sami ich pokonać, wykorzystując własne uprawnienia, zasoby i możliwości.

Dowiedz się więcej

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com