gmina stanin

breadcrumb Dzisiaj jest środa, 25 listopada 2020


 

ZMNIEJSZ KONTRASTWERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCH

 

 


Program „Wspieraj Seniora”

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Staninie przystąpił do realizacji Programu „Wspieraj Seniora”.

Program skierowany jest do osób w wieku powyżej 70 roku życia,  zwłaszcza samotnych i niepełnosprawnych, które w czasie pandemii pozostają w domu i nie mogą skorzystać z pomocy rodziny lub sąsiadów. Pomoc jest realizowana w postaci usługi polegającej na zrobieniu niezbędnych zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby (artykuły spożywcze, środki higieny osobistej, lekarstwa ).

1460x616

Seniorzy mogą zgłaszać się telefonicznie pod nr 22 505 11 11

Jest to numer ogólnopolskiej infolinii dedykowany tylko dla potrzeb ww. Programu. Infolinia działa od poniedziałku do niedzieli w godzinach 08:00-21:00. Osoba przyjmująca zgłoszenie przekazuje prośbę o pomoc do ośrodka pomocy społecznej w danej gminie przez  system  Centralnej  Aplikacji  Statystycznej.

Pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Staninie skontaktuje się  telefonicznie z Państwem, ustali potrzeby i udzieli niezbędnego wsparcia przy udziale wolontariuszy, żołnierzy WOT itp. Koszty zakupów pokrywa senior.

Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, w pierwszej kolejności wsparcia powinna udzielać najbliższa rodzina. Instytucje pomocowe działają dopiero wtedy, gdy nie ma najbliższej rodziny lub z uzasadnionych powodów ( np. kwarantanna, izolacja domowa) pomoc nie jest możliwa.